Україна пішла назустріч польським перевізникам, щоб розблокувати пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ»

Уряд України запропонував рішення, щоб розблокувати роботу пункту пропуску «Ягодин — Дорогуськ». Із польської сторони страйкують перевізники.

08.05.2023
Україна пішла назустріч польським перевізникам, щоб розблокувати пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ»

Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Страйк польських перевізників розпочався 4 травня, вони заблокували під’їзні шляхи до Дорогуська. Польські перевізники вимагають повернути дозволи на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в’їзді до Польщі. Ідеться також про застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.

Тож українське міністерство запропонувало тимчасово зупинити вимогу щодо наявності дозволів для польських перевізників, які прямують до України з будь-якої країни ЄС. Так хочуть задовольнити одну з претензій страйкарів: накладання штрафів за відсутність дозволів для перевезень до України з третіх країн ЄС.

«Наша позиція однозначна: такі перевезення не підпадають під Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення та не є двосторонніми, а відповідно потребують наявності дозволів. Наразі ми надіслали лист до Єврокомісії з роз’ясненням, та на цей час призупиняємо накладення штрафів. Окремо підкреслю: з початку цього року Укртрансбезпека склала лише чотири таких постанови на польських перевізників», — сказав міністр Олександр Кубраков.

Пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ» забезпечує приблизно 40% вантажопотоку до Польщі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.