Шахрай-перевізник вкрав кошти у жительки Тернополя

Майже 7000 гривень вкрав невідомий у мешканки Тернополя.

08.05.2023
Шахрай-перевізник вкрав кошти у жительки Тернополя
Фото: умовне

 Аферист мав доправити заявницю в сусідню область. Обіцяного він не зробив, натомість привласнив гроші, розповіли у поліції Тернопільщини.

Потерпіла розповіла, що знайшла на одному із сайтів оголошення про перевезення. Тернополянка зателефонувала до автора допису й обумовила ціну поїздки. Аферист сказав, що обов’язковою умовою є передоплата. Жінка мала переказати 440 гривень, однак переказала більшу суму. Тоді вона зателефонувала до перевізника й попросила повернути різницю. Аферист погодився й сказав, що для цього їй необхідно здійснити певні дії в її мобільному додатку. Так, за підказками пройдисвіта, тернополянка перерахувала на його рахунок ще гроші – 6947 гривень. Після цього перевізник вимкнув телефон, а жінка звернулася за допомогою до правоохоронців.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або у месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані будь-то дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:

  • не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;
  • уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
  • нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.