У Рівному судитимуть російського диверсанта, який намагався підірвати об’єкт транспортної інфраструктури

Він виконував ворожі завдання ще з 2014 року.

03.05.2023
У Рівному судитимуть російського диверсанта, який намагався підірвати об’єкт транспортної інфраструктури
Фото: СБУ

Про це повідомили в управлінні Служби безпеки України в Рівненській області.

Диверсант головного управління генерального штабу зс рф (більш відомого як гру) має посвідку на постійне проживання у рф та з 2014 року виконував ворожі завдання проти сил антитерористичної операції на сході України у складі угруповання «оплот», а згодом – «батальйону хан». 

У вересні минулого року він повернувся до росії, де отримав нове завдання, яке полягало у здійсненні розвідки та вчиненні диверсій на ключових об’єктах транспортної системи України. Крім цього, перебуваючи у Рівному, чоловік передав представнику спецслужб рф координати дислокації одного із підрозділів ЗСУ. 

Співробітники СБУ регіону викрили злочинні плани диверсанта та запобігли підриву одного з об’єктів критичної інфраструктури області. 

Наразі затриманому повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених:

  • ч. 3 ст. 114-2 (Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану) КК України
  • ч. 1 ст. 258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України.

Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавленні волі на строк до 15 років.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.