Командувача угорської армії відправили у відставку через допомогу країни Україні

У медіа висловлюються припущення, що звільнення може бути пов’язане із відео, на якому французькі гелікоптери, які перекидаються в Україну, злітають на угорському аеродромі Дьйор.

27.04.2023
Командувача угорської армії відправили у відставку через допомогу країни Україні

Командувача Сил оборони Угорщини генерал-лейтенанта Ромулуша Русіна-Сенді несподівано відправили у відставку за рішенням президентки країни Каталін Новак, повідомляє Guildhall.

Русина-Сенді призначили командувачем армії Угорщини 2021 року, перед цим він мав посаду в міністерстві оборони. Національні медіа назвали його відставку повною несподіванкою.

ЗМІ опублікували кадри, на яких зображено відправлення французьких вертольотів, які отримали українські прикордонники за кілька днів. Літаки злітали з території Угорщини, що підтверджує повідомлення про готовність країни непублічно надавати свій повітряний простір для поставок зброї та техніки. Канадські та американські літаки також використовували повітряний простір Угорщини.

14 квітня видання Politico з посиланням на витік документів Пентагону повідомляло, що Угорщина може негласно надавати свій повітряний простір для транзиту військової допомоги Україні, хоча її уряд публічно дистанціюється від надання Києву будь-якої військової допомоги.

Попри те, що уряд Орбана окреслив свій власний курс під час війни, просуваючи дружні до росії наративи, в одному з документів згадується, що Угорщина могла дозволити використовувати свій повітряний простір для переміщення зброї партнерами та Україною. Там же йдеться й про те, що “українські пілоти перелетять на переданих Хорватією вертольотах через повітряний простір Угорщини”.

Видання, посилаючись на ці документи, зазначає, що логістика зброї із Заходу не завжди відповідає опису в пресі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.