У Генштабі закликали не займатися популізмом на темі зарплат військових

У відомстві пояснили, як нараховуються зарплати військовим.

20.04.2023
У Генштабі закликали не займатися популізмом на темі зарплат військових
Фото: умовне

У Генштабі Збройних сил України зазначили, що зараз додаткова грошова винагорода нараховується залежно від районів бойових дій та складності завдань, які виконують бійці.

Зокрема, як і раніше, 100 тисяч гривень на місяць отримують захисники, які воюють безпосередньо на передньому краї. Військовим, які виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях із окупантами, а також тим, хто перебуває на бойовому чергуванні та відбиває повітряні напади противника, незалежно від району виконання завдання платять 30 тисяч гривень.

Якщо ж військовослужбовці перебувають поза зоною бойових дій, у тилу, то додаткові бойові виплати їм не нараховуються. Водночас із 1 лютого 2023 року всім військовим підвищили мінімальний розмір грошового забезпечення до 20 100 гривень.

“Переконані, що у Збройних силах України має діяти справедлива система виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги в бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоровʼям. Просимо припинити займатися популізмом і сконцентруватися на обороні нашої держави”, – зазначили в Генштабі ЗСУ.

Нагадаємо, з 1 лютого 2023 року в Україні змінили порядок виплат військовим. Вони залежатимуть від районів перебування, складності та специфіки виконання бойових чи спеціальних завдань.

10 квітня нардепи підтримали поправку в законопроєкт № 8312. Ця поправка передбачає повернення доплат по 30 тисяч гривень усім військовим, поліцейським і рятувальникам до кінця воєнного стану. Проте, у ВР заблокували підписання цього законопроєкту.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.