Суд зобов’язав підприємця-колаборанта з Луганщини перерахувати мільйон гривень на ЗСУ

Чоловік пішов на угоду зі слідством.

19.04.2023
Суд зобов’язав підприємця-колаборанта з Луганщини перерахувати мільйон гривень на ЗСУ
Фото: умовне

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 квітня.

Обвинувачений був фактичним власником і керівником аграрних підприємств ТОВ «Великоцкое», ТОВ «Агрофірма «Нива» і ТОВ «Агрофірма «Деметра-С», які займаються вирощуванням зерна, бобових та олійних культур і торгівлею. Виробничі потужності й земельні ділянки підприємств знаходяться у Старобільському районі Луганської області, який із березня 2022 року захоплений російськими військами.

Власник бізнесу, перебуваючи у Черкасах, вирішив зберегти майно на окупованій території і продовжити господарську діяльність. Для цього вступив у змову із трьома громадянами, які залишилися на захопленій Луганщині і  повинні були взаємодіяти з новою адміністрацією.

У першій половині серпня 2022 року підприємець подав до державних органів України інформацію про місцезнаходження своїх аграрних підприємств у Черкаській області, достеменно знаючи, що виробничі потужності та працівники знаходяться на окупованій території. Паралельно чоловік зі своїми співучасниками провели незаконну реєстрацію компаній у «Департаменте государственной регистрации министерства юстиции лнр».

У період серпня-листопада 2022 року обвинувачений за допомогою електронної пошти давав вказівки зібрати врожай із полів задля їх подальшого продажу на Луганщині та в росію. Спільники систематично звітували йому про обсяги зібраної продукції, витрати паливно-мастильних матеріалів, сплачені комунальні послуги, ціни на врожай і оплату праці, а також щодо потенційних покупців із рф.

У вироку йдеться про пʼять договорів продажу продукції. У одному з них покупцем була компанія з окупованого Луганська, в інших випадках контрагентами були російські підприємства з Ростова-на-Дону і Воронезької області.

Підприємця звинуватили в господарській діяльності у взаємодії з державою-агресором і окупаційною адміністрацією, за попередньою змовою групою осіб. Чоловік уклав угоду про визнання винуватості. Він зобовʼязався підтвердити свої показання під час судового розгляду стосовно інших співучасників.

За угодою з прокурором обвинувачений перерахував благодійну допомогу в сумі одного мільйона гривень на потреби військової частини, яка виконує бойові завдання по захисту України у війні з росією.

Чоловікові присудили 4 роки позбавлення волі із забороною обіймати керівні посади підприємств і організацій на 10 років. Водночас його звільнили від відбуття покарання з випробувальним строком 3 роки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.