На Тернопільщині переселенців заселили у приміщення без ремонту

Крім того, місця поселення ВПО уражені пліснявою та грибком.

14.04.2023
На Тернопільщині переселенців заселили у приміщення без ремонту
Фото: Офіс Омбудсмана

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. 

Він розповів, що представники Офісу Омбудсмана відвідали кілька місць компактного поселення ВПО на Тернопільщині. Зокрема:

  • гуртожиток Почаївського вищого професійного училища в м. Почаїв;
  • комплекс будівель дільничної комунальної лікарні в с. Ридомиль;
  • дитячий садочок у с. Вибудів;
  • гуртожиток Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі в м. Тернопіль.

Під час перевірки з’ясувалося, що приміщення в усіх місць компактного поселення потребують ремонту, оскільки уражені грибком та пліснявою. Не вистачає меблів для місць загального користування. 

“У дитсадку – серйозні проблеми з каналізацією, що подекуди унеможливлює користування душовими кімнатами. Мешканці гуртожитку Почаївського вищого профучилища впродовж тижня залишаються без електроенергії. Причина – вода, що стікає зі стелі, потрапляє в електрощитову”, – зазначив Лубінець. 

Він додав, що у комплексі будівель дільничної комунальної лікарні переселенці сплачують послуги з водопостачання не за визначеним законодавством порядком: кожен мешканець платить 40 грн готівкою й при цьому не отримує підтверджувальних документів. 

“За результатами моніторингу будуть складені звіти, а також надані рекомендації центральним органам виконавчої влади та обласній військовій адміністрації щодо сприяння в усуненні виявлених проблем та забезпеченні потреб ВПО”, – підсумував Омбудсман. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.