Арештований митрополит УПЦ МП Павло поскаржився омбудсмену

До Офісу омбудсмена надійшло звернення від Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) щодо дискримінації та порушення права на свободу совісті й віросповідання. Звернення підписане митрополитом Павлом.

14.04.2023
Арештований митрополит УПЦ МП Павло поскаржився омбудсмену

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець

Лубінець зазначив, що за вказаним зверненням відкрито провадження уповноваженого, в межах якого були направлені відповідні запити до Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”, Нацполіції, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, СБУ та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Омбудсмен нагадав, що постановою Кабміну від 23 грудня 2022 №1461 було утворено Міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій та рекомендацій щодо організації виконання окремих завдань, пов’язаних з діяльністю релігійних організацій в Україні, до роботи якої також було долучено представника уповноваженого.

За результатами проведення перевірки на підставі встановлених порушень Міжвідомча робоча група рекомендувала Кабміну у межах законодавчо визначеної компетенції вжити заходів, а саме розірвати договір в односторонньому порядку.

Також зазначається, що 14 березня 2023 року Національним заповідником направлено попередження Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (чоловічий монастир) УПЦ про розірвання вказаного договору в односторонньому порядку з проханням надати представників для включення до складу комісії Міністерства культури та інформаційної політики України з приймання-передачі державного майна та звільнити будівлі і споруди до 29 березня 2023 року.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.