Європейський суд з прав людини став на бік українки, якій львівські лікарі видалили нирку без згоди

Йдеться про вирок у справі “Майборода проти України”.

13.04.2023
Європейський суд з прав людини став на бік українки, якій львівські лікарі видалили нирку без згоди
Фото: умовне

Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, повідомляє “Європейська правда”.

Згідно з матеріалами справи, у 2000 році лікарі Львівської обласної клінічної лікарні видалили пацієнтці Людмилі Майбороді ліву надниркову залозу. 

Після цього лікарі встановили, що у пацієнтки, ймовірно, розвинулася післяопераційна внутрішня кровотеча, і запропонували їй провести термінове хірургічне втручання з метою її усунення. В ході другої операції Майбороді видалили ліву нирку, яка згідно із попереднім діагнозом була здорова.

У травні 2000 року заявниця отримала анонімний телефонний дзвінок, в ході якого їй повідомили, що її ліву нирку “вкрали”.

За словами одного з лікарів, видалення нирки було необхідним для порятунку життя заявниці.

Суд одноголосно постановив, що відбулося порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини в частині незабезпечення права Майбороди на інформовану згоду.

Згідно з рішенням суду, органи влади не перевірили, чи була можливість отримати згоду на видалення нирки від пані Майбороди до операції або від її родичів під час операції, і що держава не створила належної нормативно-правової бази для захисту права пані Майбороди на інформовану згоду.

У 2016 році Людмила Майборода померла, тож ЄСПЛ постановив, що Україна має сплатити 4500 євро доньці заявниці Мирославі Майбороді.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.