RIDNYI переспівав український романс «В саду осіннім айстри білі», який роками вважали російською народною піснею

«В саду осіннім айстри білі» – український романс XIX століття. Він був опублікований у 1961 році у збірнику “Українські народні романси”, автор невідомий, вважається українською народною піснею. Російський композитор вкрав мелодію і в СРСР вона стала відома під назвою «Ой кто-то с горочки спустился».

13.04.2023
RIDNYI переспівав український романс «В саду осіннім айстри білі», який роками вважали російською народною піснею
Фото: Сергій Лазановський | RIDNYI

За словами співака Сергія Лазановського, звернути увагу на цю історичну несправедливість йому допомогло відео в інтернеті, яке складалось з добірки вкрадених радянською владою українських пісень.

«Я пригадав, що цей романс співала моя бабуся. Але якщо чесно, то я дуже рідко звертав на нього увагу. Минулого року почув в ТікТок шматочок – і щось всередині заворушилось. До того часу, як я взявся за роботу над цією піснею, в інтернеті вже було безліч відео, в яких її переспівували. Проте це мене не зупинило, я не міг її не заспівати. Тип паче, що після перегляду того відео – цей романс почав мене просто переслідувати», – прокоментував співак. 

У 60-х роках ХХ століття вийшла композиція «Ой, кто-то с горочки спустился», в основу якої була покладена фольклорна мелодія в обробці композитора Терентьєва. Зазначається, що на початку 50-х пісня була привезена з фольклорної експедиції Алтайським краєм, де жило багато українців, депортованих туди у 1926 році більшовицькою владою. Проте «В саду осіннім айстри білі» співали ще у XIX столітті. 

Офіційно після виходу «Ой кто-то с горочки спустился», радянська влада називала цю пісню виключно «російською народною», проте наразі Лазановський |RIDNYI вважає найкращим часом дістати з історичної полиці цю композицію та зробити її по-справжньому народною для українців. 

Наразі версія Лазановського «В саду осіннім айстри білі» вже потрапила у ТОП-20 музичних трендів українського YouTube. Співак радіє, що молодь цікавиться історією і додає: «Українські фольклористи та співаки свою місію виконали. Наша пісня повернулась додому».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.