У Бориславі на Львівщині опечатали храм УПЦ МП, після відмови парафіян перейти до ПЦУ

Частина парафіян московського патріархату виявила бажання приєднатися до ПЦУ, а частина – ні.

10.04.2023
У Бориславі на Львівщині опечатали храм УПЦ МП, після відмови парафіян перейти до ПЦУ

Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький. 

“Сьогодні (8 квітня) під храмом Покрови Пресвятої Богородиці мocковськoгo патріархату зібралися бориславчани та вкотре звернулися до духовенства і парафіян з пропозицією перейти до Православної Церкви України”, – написав він. 

Місцеве видання Media.Дрогобиччина повідомляє, що переконати парафіян та настоятеля храму перейти до Православної Церкви України прийшли мешканці Борислава, серед яких були і представники духовенства та військовослужбовці, а також міський голова Борислава Ігор Яворський та депутати міської ради. 

Лише за день до того громада попрощалася з 20-річним захисником Андрієм Вакаренком, який загинув на війні з росією.

“Скількох ще хлопців мають привезти з передової, щоб ви вийшли з під юрисдикції кіріла? Скільки крові має ще пролитися? Залишайтеся з нами, ми вас просимо, ми вам зла не бажаємо, а хочемо єдності, переходьте разом з парафією в лоно української церкви”, – закликали місцеві.

Однак частина парафіян переходити відмовилась, тож на засіданні позачергової сесії міської ради храм вирішили тимчасово опечатати. 

“У Вербну неділю, на подвір‘ї церкви планують провести перше богослужіння, яке відправлять священнослужителі ПЦУ”, – додав Козицький. 

Зазначимо, функціонування церков УПЦ МП на території громади заборонили рішенням сесії Бориславської міської ради у травні минулого року. Проте, храм та земля під ним не перебувають на балансі комунальної власності міста, тож це дещо ускладнює ситуацію і просто розірвати з православною громадою договір оренди і таким чином вирішити ситуацію наразі не можливо.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.