У Ватикані знову об’єднали Україну та росію на Хресній дорозі

Минулого року Ватикан вирішив, щоб під час традиційної Хресної дороги на чолі з Папою Римським уродженки України та росії спільно несли процесійний хрест. Пресслужба Святого Престолу пояснила таку ідею «спробою шукати примирення».

09.04.2023
У Ватикані знову об’єднали Україну та росію на Хресній дорозі

Цьогоріч у Ватикані поєднали свідчення підлітків з України та росії під час Хресної дороги. Про це повідомляє Vatican News, передає hromadske.

Щороку Ватикан публікує текст Хресної дороги у Колізеї за кілька днів до заходу. Цьогоріч там заявили, що на 10-й стації, де роздуми зосереджені на тому, як з Ісуса був здертий одяг, упорядники поєднали свідчення українського та російського підлітків.

Хлопець з України розповідає про те, як уночі втікав з родиною з Маріуполя, вирішивши податися до Італії, де була його бабуся. На кордоні йому довелося попрощатися з батьком.

«Коли ми прибули до Італії, я сумував. Я почувався обдертим, повністю голим. Я не знав мови й не мав жодного друга. Бабуся старалася, щоб я почувався щасливим, але я не робив нічого іншого, а лише повторював, що хочу повернутися додому. Врешті моя сім’я вирішила повернутися в Україну», — цитують його слова у Ватикані.

Інший хлопець з росії згадав свого старшого брата, який через кілька днів після 18-річчя «вирушив у подорож», а згодом прийшов лист із повідомленням про його смерть.

«Нам усі казали, що ми мали б пишатися, але вдома були лише великі смуток і страждання. Схоже сталося з татом і дідом, які виїхали, і не маємо про них жодної звістки», — казав підліток з росії.

У Ватикані зацитували його слова, що він почувається, наче з нього здерли щастя та мрії на майбутнє.

«Я російський хлопець, і коли це говорю, то майже відчуваю провину, й одночасно не розумію чому, тож почуваюся удвічі гірше», — цитують його слова у Ватикані.

Нагадаємо, минулого року Ватикан вирішив, щоб під час традиційної Хресної дороги на чолі з Папою Римським уродженки України та росії спільно несли процесійний хрест. Пресслужба Святого Престолу пояснила таку ідею «спробою шукати примирення».

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.