За період повномасштабної війни на Львівщині продали понад 900 паїв

В межах ринку землі, лише за попередній місяць, на території Львівщини продали 199 земельні ділянки – паї, площею 207 га.

05.04.2023
За період повномасштабної війни на Львівщині продали понад 900 паїв
Фото: умовне

За період повномасштабного вторгнення рф – 919 ділянок на площу понад 1,1 тис. га, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

«Всього, з моменту скасування мораторію на відчуження сільськогосподарських земель, з 1 липня 2021 року, в області продали 1510 таких наділів, площею 1,9 тис. га, що становить менш як 1% від площі усіх проданих паїв по Україні. При чому середня вартість гектара паю на Львівщині становить близько 65 тис. грн, що перевищує середню ціну по державі більш як в 1,5 раза», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Важливо, що під час розрахунку не врахована інформація, яка надійшла до Держгеокадастру без зазначення вартості.

До кінця цього року купувати паї можуть лише фізичні особи – громадяни України з обмеженням до 100 гектарів в одні руки. А вже з наступного року, окрім громадян, зможуть купувати паї і юридичні особи, при чому обмеження для двох категорій осіб буде вже становити 10 000 гектарів. 

Регіони з найдорожчим ринком землі за весь період його функціонування (за середньою вартістю 1 гектару проданого паю): Київщина (123,88 тис. грн), Івано-Франківщина (66,53 тис. грн) та Львівщина (65,26 тис. грн).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.