На Тернопільщині національний природний парк закликає рятувати кажанів

Працівники Національного природного парку “Дністровський каньйон” врятували 12 кажанів – вечірниць дозірних, які випали з дупла у Заліщиках на Тернопільщині.

05.04.2023
На Тернопільщині національний природний парк закликає рятувати кажанів

Про це повідомили на сторінці парку в фейсбуці.

Сталося це під час обрізки весняної обрізки дерев комунальниками біля Спеціалізованої школи І-III ст. ім. О. Маковея. Співробітники “Дністровського каньйону” надали допомогу тваринам, чия зимівля несподівано перервалась.

“На фоні пандемії Covid-19 у людей підсилилась і так наявна хіроптерофобія – це страх перед кажанами. Але насправді кажани для нас не є такими небезпечними. До того ж всі види кажанів, що поширені на території нашої країни, занесені до національної Червоної книги та потребують охорони. Кажани відіграють важливу роль у функціонуванні екосистеми, вони є єдиними ссавцями, здатними до польоту. Ці рукокрилі знищують шкідливих комах лісогосподарських структур і тих, що завдають шкоди саме людям”, – йдеться в повідомленні “Дністровського каньйону”.

Працівники парку дали кілька порад, що робити, якщо знайшли кажана:

  1. Ніколи не беріть кажана голими руками, краще одягніть товсті рукавички.
  2. Обережно візьміть тварину та посадіть до коробки (але не герметичної місткості). Якщо ви знайшли кажана у теплий період року, випустіть його на вулицю ввечері або вночі. Але обов’язково переконайтеся, що він не поранений і точно полетів.
  3. Якщо на вулиці мінусова температура, випускати кажана не можна – він не зможе знайти собі притулок і загине. У такому випадку найкращою допомогою буде передача знайденої тваринки фахівцям.
  4. Запропонуйте йому воду зі шприца зі знятою голкою, або з ложки, піднісши її до рота тварини. Поїти молоком дорослих тварин не можна. Тварини, знайдені з липня по травень, є дорослими й молока не потребують.
  5. Зважте кажана. Визначте вид. Якщо його вага нижче норми, то його слід підгодовувати протягом 7-10 днів. Для рудої вечірниці це 30 грамів, для пізнього кажана – 27 грамів, для нетопира середземноморського – 8 грамів, двоколірного лилика – 14 грамів, вуханя – 12 грамів.
  6. Найкраще для годування підійдуть личинки жуків (борошняного хрущака, зофобаса), бананові цвіркуни, таргани. Їх можна знайти в зоомагазинах вашого міста або замовити в інтернет-магазинах.
  7. Помістіть кажана в холод, у теплі кажан спалює свої жирові запаси, коштом яких буде зимувати.
  8. Якщо кажан, знайдений взимку, дожив до весни, то з настанням перших стабільно теплих ночей (при температурі повітря вище нуля) його можна випускати на волю.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.