Українцям у Литві доведеться скласти іспит з литовської мови

На вивчення відвели 24 місяці.

04.04.2023
Українцям у Литві доведеться скласти іспит з литовської мови
Фото: умовне

Українським біженцям у Литві доведеться складати іспит з литовської мови.  Зараз українці отримують листи з нагадуванням, повідомляє Delfi.

Про необхідність вивчення мови заявив голова литовської Державної мовної інспекції Аудрюс Валотка. Всі іноземці, які приїжджають у Литву працювати, мають відразу скласти іспит, бо кожен громадянин має право на спілкування, обслуговування та отримання інформації литовською мовою.

Але для українських біженців зробили виняток і на вивчення мови відвели 24 місяці.

“Період у 24 місяці дали лише українським військовим біженцям, які мають такий офіційний статус. Щодо інших іноземців у Литві такий виняток не застосовується і вимога діє відразу ж – для роботи в Литві, де мова необхідна, складання іспиту є обов’язковою умовою”, – сказав чиновник.

За його словами, зараз багато литовців говорять російською – це основна мова комунікації з українцями.

“Людина, яка володіє місцевою мовою, почувається безпечніше і комфортніше. Адже можуть бути різні ситуації. Ви телефонуєте, наприклад, в 112 і як ви пояснюєте, що вам потрібно? Так, можна англійською, російською, українською, але буває, що на тому кінці дроту людина говорить тільки литовською, а у вас трапилося щось страшне і ви не можете нічого пояснити”, – зауважив він.

З початку війни Литва прийняла понад 70 тисяч біженців з України.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.