Кадиров стурбований протестним потенціалом у Чечні – ISW

Демонстративна відповідь глави Чечні Рамзана Кадирова на напад на поліцейську дільницю в Чечні свідчить про те, що він може бути стурбований стабільністю свого авторитарного правління.

30.03.2023
Кадиров стурбований протестним потенціалом у Чечні – ISW

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає ZN.ua.

Кадиров стверджував, що чеченська влада вбила двох невідомих, які намагалися здійснити напад у Гудермесі у Чечні в ніч на 28 березня, а російські джерела розширили відеозапис, який нібито показує, як двоє чоловіків стріляють у місцевий відділ поліції.

Університет спецвійськ Кадирова знаходиться в Гудермесі, хоча невідомо, чи пов’язаний напад з цим закладом. Кадиров опублікував кадри, на яких він сам, його 15-річний син і оточення чеченських чиновників і силовиків відвідують місце нападу та оглядають понівечені тіла нападників.

«Ймовірно, Кадиров мав здійснити цей демонстративний огляд тіл, щоб підвищити свій імідж сильної людини та дати сигнал чеченцям, що будь-яка форма внутрішнього опору його правлінню буде усунена, – йдеться у звіті ISW.  – Той факт, що відповідь Кадирова на атаку була настільки негайною та жорстокою, свідчить про те, що він стурбований потенціалом внутрішнього опору в Чечні, який може підірвати його авторитарне правління автономною республікою». 

Аналітики ISW також зауважили, що нещодавно 13 березня Кадиров зустрівся з президентом Володимиром Путіним, та припустили, що ймовірно для того, щоб підвищити актуальність Чечні в російській політичній і військовій сфері. ISW оцінив, що Путін може скористатися побоюваннями Кадирова щодо того, що він впаде в немилість, щоб натиснути на нього, аби той збільшив роль чеченських бойовиків на фронті в Україні.

Кадиров, ймовірно, бачить будь-які ознаки внутрішньої нестабільності в Чечні як загрозу подальшій прихильності Путіна.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.