Україна торік стала третім найбільшим імпортером зброї у світі

Випереджають лише Катар та Індія.

13.03.2023
Україна торік стала третім найбільшим імпортером зброї у світі

Україна торік посіла третє місце серед імпортерів зброї у світі. Про це йдеться у звіті, опублікованому дослідницьким інститутом SIPRI у Стокгольмі, передає “Бабель”.

На Україну припадає 2% світового імпорту озброєнь за пʼятирічний період.

Згідно зі звітом з 29 держав, які постачали Україні у 2022 році озброєння, основними постачальниками були США, на частку яких припало 35% загального українського імпорту озброєнь протягом року, Польща (17%), Німеччина (11%), Велика Британія (10%) та Чехія (4,4%).

У багатьох випадках постачання зброї однією державою фінансувалося іншими державами або Європейським Союзом через Європейський фонд миру. Зокрема, до кінця 2022 року ЄС виділив € 3,1 мільярда на військову техніку для України.

За оцінкою експертів, частка США у світовому експорті озброєнь збільшилася з 33% до 40%, частка Франції — з 7,1% до 11%, тоді як частка росії скоротилася з 22% до 16%.

Росія скоротила експорт у 8 із 10 своїх основних країн-покупців. За останні пʼять років Індії було продано на 37% менше озброєнь, експорт у сім інших країн скоротився в середньому на 59%. При цьому рф збільшила експорт зброї до Китаю (на 39%) і Єгипту (на 44%).

«Попри те, що постачання зброї в глобальному масштабі скоротилося, постачання до Європи різко зросло через напруженість у відносинах між росією та більшістю інших європейських держав», – сказав старший науковий співробітник програми SIPRI з передання зброї Пітер Д. Веземан.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.