Більшість українців проти вивчення російської мови у школах — опитування

У 2019 році всього 8% українців вважали, що взагалі не варто вивчати російську мову в школах, у той час, як зараз таких людей – 52%.

09.03.2023
Більшість українців проти вивчення російської мови у школах — опитування
Фото: умовне

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. 

Збереження вивчення російської в певному обсязі підтримують 42% респондентів, але кількість тих, хто вважає, що на вивчення російської має відводитися стільки ж часу, скільки на вивчення української, помітно зменшилася.

“У 1998 році 46% вважали, що обсяг вивчення має бути таким же, як і для української мови. У 2019 році показник становив 30%, а зараз — лише 3%. Також з 32% до 6% стало менше тих, хто вважає, що російська має вивчатися в меншому обсязі, ніж українська, але в більшому, ніж інші іноземні мови”, — наголошують соціологи.

З зазначених 42% переважна більшість – 33% (або майже 80% цієї категорії громадян) – хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж або менше часу, ніж іншим іноземним мовам.

У всіх регіонах України зросло число тих, хто вважає, що російську мова взагалі не варто вивчати. Наприклад, на заході України таких було лише 22% у 2019 році, а зараз – 64%. Водночас, якщо на півдні у 2019 році лише 1% вважав, що російську мову не варто вивчати, то зараз – практично половина населення, або ж 49% опитаних. На сході ніхто з респондентів опитування 2019 року не виступив за виключення російської мови з навчання в школах, а зараз таких – 30%.

Варто зазначити, що на Півдні і Сході серед тих, хто зараз підтримує збереження вивчення російської мови, абсолютна більшість виступають за обсяг, який не буде перевищувати обсяг вивчення інших іноземних мов.

“2014 рік дав потужний поштовх суспільному переосмисленню ролі української мови, а російське широкомасштабне вторгнення 2022 року фактично “вбило” перспективи російської мови в Україні”, — зауважують соціологи.

Соціологи звертають увагу на те, що 25-30 років тому в опитування не додавалася опція “не вивчати взагалі”, що свідчить про глибину змін суспільних поглядів, які пройшла Україна за життя одного покоління.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.