Інженера, який допомагав розкрадати землі військового містечка у Брюховичах, покарали умовно

Шевченківський районний суд Львова затвердив угоду про визнання винуватості щодо колишнього інженера проєктно-кошторисної групи квартирно-експлуатаційного відділу міста Львова.

03.03.2023
Інженера, який допомагав розкрадати землі військового містечка у Брюховичах, покарали умовно

Про це повідомляє “Судовий репортер” із посиланням на вирок від 27 лютого.

За матеріалами справи, обвинувачений діяв як пособник начальника квартирно-експлуатаційного відділу міста Львова, матеріали стосовно якого виділено в окреме провадження. А саме сприяв йому в перевищенні службових повноважень.

У власності держави в особі Міністерства оборони України перебуває земельна ділянка площею 141,1 га — військове містечко № 160.

Вважається, що з грудня 2016-го, із моменту призначення на посаду, в начальника КЕВ міста Львова виник злочинний умисел на неправомірну зміну меж земельної ділянки військового містечка з метою передачі частини землі у приватну власність. Посадовець залучив спільником інженера, якому свідомо надав неправдиві координати поворотних точок меж земельної ділянки для внесення цих відомостей до Державного земельного кадастру.

Інженер підготував документи про внесення до земельного кадастру виправлених відомостей, які фактично не відповідали дійсності.

Внаслідок таких змін із земель оборони неправомірно вибуло 1,4 гектари вартістю понад 8 мільйонів гривень, що перейшли у землі запасу територіальної громади смт Брюховичі.

Згодом рішеннями сесії Брюховицької селищної ради цю землю безоплатно виділено у власність 22 громадянам.

Колишнього інженера визнали винним у пособництві у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень в умовах особливого періоду (ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 426-1 ККУ).

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, врахувавши щире каяття підсудного, активне сприяння слідству, скоєння злочину через службову залежність. Суд зважає на позитивні характеристики обвинуваченого, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, має тяжку хворобу.

Вироком суду чоловіку призначено 5 років позбавлення волі, але він звільняється від відбуття тюремного покарання, якщо протягом 3 років іспитового строку тривалістю не скоїть нового злочину і виконає покладені на нього обовʼязки.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року СБУ повідомила про першу підозру за крадіжку 1,5 га  землі у Брюховичах. Йшлося про начальника квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) Міноборони. За версією слідства, посадовцю допомагав депутат місцевої ради, який був членом земельної комісії. Ділянки оформляли на підставних осіб, а потім продавали — по 5-9 тисяч доларів за “сотку”. Збитки держави оцінювали у близько 20 млн грн.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.