Ексглаву аеропорту “Бориспіль” і МАУ засудили до 5 років в’язниці

Євгена Дихне та начальника служби орендних відносин визнали винними у зловживанні службовим становищем.

01.03.2023
Ексглаву аеропорту “Бориспіль” і МАУ засудили до 5 років в’язниці
Фото: Євген Дихне

Про це пише журналіст Олег Новіков.

Вищий антикорупційний суд визнав винуватим звільненого президента авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” Євгена Дихне у зловживаннях, коли він очолював міжнародний аеропорт “Бориспіль”. Йому призначили 5 років позбавлення волі, а колишній начальниці відділу аеропорту Олесі Левочко – 4 роки.

Вирок не набув чинності і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС. За версією обвинувачення, Дихне у змові з начальницею служби договорів неавіаційної діяльності аеропорту “Бориспіль” Олесею Левочко зловживав службовим становищем на користь двох компаній, а саме: “Артерія Груп” та “Кофе Бар Плюс”.

Метою цих зловживань було надання їм переваги в одержанні приміщень в оренду на 3-му поверсі термінала D аеропорту “Бориспіль” за заниженою вартістю, без конкурсу та в обхід законній процедурі. 

За підрахунками органів правопорядку, дії підозрюваних привезли до понад 16,5 млн грн збитків держбюджету та аеропорту “Бориспіль”.

Водночас сторона захисту вважає, що в діях обвинуваченого Дихне немає складу злочину, оскільки за вказаними фактами вже розслідувалася справа іншим органом правопорядку і була закрита саме з таких підстав. До того ж, як вважає сторона, аеропорт “Бориспіль” не є потерпілою стороною і збитків йому не завдано.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.