Мешканець Івано-Франківська агітував у соцмережах за “руський мір”

Його викрили під час безпекових заходів щодо об’єктів критичної інфраструктури.

01.03.2023
Мешканець Івано-Франківська агітував у соцмережах за “руський мір”
Фото: управління СБУ в Івано-Франківській області

Про це повідомляє пресслужба управління СБУ в Івано-Франківській області.

“Фігурант – колишній радянський військовий, уродженець рф, в Україні живе від часу проголошення Незалежності”, – зазначають у відомстві. 

У своїх профілях чоловік поширював дописи на підтримку володимира путіна та бойовиків незаконних збройних формувань. 

Його обвинувачують за ч. 2 ст. 436-2 КК України (поширення матеріалів, у яких міститься глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, в тому числі представників збройних формувань рф та незаконних збройних формувань).

За цей злочин передбачено обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. 

Крім того, у Франківську судитимуть мешканку Бердянська, яка до окупації була громадською активісткою, а потім очолила у своєму місті штаб руху “ми вмєстє с росієй”. 

“Як керівник штабу колаборантка допомагала окупантам налагоджувати доступ до російського телевізійного мовлення та активно займалася організацією незаконного референдуму. Від імені руху “ми вмєстє с росієй” вона взяла участь у форумі, який прийняв резолюцію за приєднання Запорізької області до складу рф. А на вулицях Бердянська було розміщено білборди з її фотографією та агітацією за росію від її імені”, – йдеться  у повідомленні.  

Безпосередньо під час псевдореферендуму фігурантка була головою комісії з охорони громадського порядку на одній з т. зв. “виборчих дільниць” Бердянська. 

За участі озброєних росіян колаборантка ходила по квартирах місцевих жителів та чинила психологічний тиск, примушуючи їх до участі в незаконному голосуванні.

Її обвинувачують за ч. 5 ст. 111-1 – участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території та публічні заклики до проведення таких референдумів.

За вчинення цього злочину на неї очікує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.