У Львові оселилася переселенка зі Слов’янська, яка стала опікункою п’яти онуків

Син жінки — військовий загинув в липні від поранень у реанімації. А невістка пішла з сім’ї чотири роки тому. Після смерті сина вона почала самостійно опікуватись дітьми.

24.02.2023
У Львові оселилася переселенка зі Слов’янська, яка стала опікункою п’яти онуків
Олена Дубініна разом зі своїми онуками. Фото: Суспільне Львів

Олена Дубініна разом із п’ятьма онуками переїхала до Львова зі Слов’янська навесні 2022 року, пише “Суспільне”. 

Син Олени Дубініної похований на полі почесних поховань Личаківського кладовища у Львові. Він захищав Україну з 2016 року. 14 березня 2022 року отримав поранення у голову в Мар’їнці.

“Вони стояли в Мар’їнці. Коли вони тільки заходили на ротацію, ми з ним говорили. Він каже: “Мамо, не дай Бог щось почнеться, нам тут всім “кришка”. Там Мар`їнка знизу, навкруги терикони і росіяни, сепаратисти. Вони сидять за териконами і луплять. Як сталося саме поранення, я не знаю. І його забрали думали, що він помер”, — розповідає переселенка зі Слов’янська Олена Дубініна.

Місяць військового лікували у Дніпрі, потім ще три місяці він перебував у реанімації у львівському госпіталі. Аби бути ближче до сина, жінка разом з п’ятьма онуками переїхала зі Слов’янська до Львова.

“Були такі часи, що він приходив до тями. Він не міг говорити, бо в нього стояла трубка, щоб він міг дихати. Він і руки стискав. Старший син, коли приходив, так руки стискав і він казав: “Бабуся, він виживе”. Але сталось, як сталось”, — каже жінка.

Помер син Олени 9 липня 2022 року. Після похорону жінка вирішила, що залишиться у Львові. А з нею її п’ять онуків. Найменшому Богданові — п’ять років. Зараз переселенка виховує дітей сама.

“Мама в нас, вона відмовилась, кинула дітей і пішла. В травні 2022 року буде вже чотири роки. Для мене найважче — відчувати, що в дітей немає ні батька, ні матері”, — каже Олена Дубініна.

Олена розповідає, онуки їй у всьому допомагають: і прибирати, і посуд помити, і їсти приготувати. Найстарший онук Микита хоче як і батько стати військовим. Хлопець планує вивчитись на артилериста.

“Це головна моя мета — захищати нашу батьківщину. Тим більше війна йде на Донбасі — звідки я родом. Ворог прийшов до нас, ми маємо його знищити. Найбільша моя мрія — щоб закінчилась війна, щоб більше не гинули мирні люди, військові”, — каже онук Олени Микита Савенко.

Як згадка про батька на стіні у львівській орендованій квартирі – прапор.

“Це подарували моєму батьку біля шахти Будівка, бригади, яка стояла поруч з бригадою мого батька, і він у мене залишився, як пам’ять”, — додає син захисника Микита.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.