Україна вводить санкції проти всіх банківських та небанківських установ рф

Санкції строком на 50 років будуть застосовані до всіх банків, що зареєстровані та знаходяться у рф.

22.02.2023
Україна вводить санкції проти всіх банківських та небанківських установ рф
Фото: умовне

У середу, 22 лютого, президент Володимир Зеленський вніс до ВРУ постанову про затвердження рішення РНБО застосувати секторальні економічні санкції до фінансових установ Росії.

Текст документа оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

Під санкції потрапили: 

  • центральний банк росії; 
  • небанківські кредитні організації;
  • оператори платіжних систем; 
  • професійні учасники фондового ринку; 
  • страхові компанії; 
  • інвестфонди; 
  • інші фінустанови, які зареєстровані та надають послуги у рф.

Санкції включають 10 пунктів, зокрема, зупинку правочинів з активами, що належать фінустановам рф; заборону встановлення ділових відносин; заборону укладання угод та здійснення інвестицій на користь фінустанов рф. 

Заборонено також купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, емітентами яких є фінустанови рф, за винятком відчуження (у тому числі безоплатного) цінних паперів на користь держави України.

Крім того, санкції передбачають зупинку виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь фінустанов рф; зупинку обслуговування електронних платіжних засобів (перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітованих фінустановами рф.

Також указом передбачене анулювання реєстрації та заборону нових реєстрацій Нацбанком міжнародної платіжної системи, оператором якої є фінустанова рф, та її учасників. 

А фізичним та юридичним особам забороняється вчиняти дії, що призводять до порушення та уникнення введених обмежень.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.