Константинопольський патріархат відновив у сані проукраїнських литовських священників

Священний Синод Константинопольського патріархату скасував рішення Литовської єпархії московського патріархату та відновив у священному сані пʼятьох кліриків. Їхньою “провиною” була антивоєнна позиція після широкомасштабного вторгнення росіян в Україну

18.02.2023
Константинопольський патріархат відновив у сані проукраїнських литовських священників

Про це пише Delfi.

У Комюніке про апеляцію кліриків говориться, що Патріарх Варфоломій має виняткову відповідальність вивчення апеляцій згідно з Божественними та Священними канонами (9 і 17 Четвертого Вселенського Соборів) та відповідно до освяченої практики Церкви.

«Після ретельного вивчення цих справ було встановлено, з одного боку, що вони були остаточно засуджені своєю церковною владою, яка винесла вироки, а з іншого боку, що причини, за якими були винесені ці вироки, були засновані абсолютно не згідно з церковними критеріями, а на справедливій незгоді вищезгаданих кліриків із війною в Україні. З цієї причини Його Всесвятість, розглянувши ці апеляції в останній інстанції, рекомендував Святішому і Священному Синоду скасувати накладену на них заборону позбавлення сану та відновити їх в колишніх церковних ступенях, що й було одностайно вирішено», – йдеться в комюніке Синоду.

Також Вселенський Патріарх прийняв вищезгаданих кліриків під свій омофор відповідно до їх прохання, беручи до уваги прийняті права його Престолу, як це показово зафіксовано також у тлумаченні Патріарха Антіохійського Феодора Вальсамона на 17-й та 18-й канони Трульського та на 10-й канон Сьомого Вселенського Собору («А з цього канону прямо випливає, що тільки Константинопольському Патріарху дозволяється приймати чужих кліриків, навіть без відпускних грамот від того, хто їх висвятив»).

Нагадаємо, що отці Володимирас Селявко і Віталіюс Моцкус, і священники отці Віталіс Даупарас, Гінтарас Сунгайла та Георгій Ананьєв, були покарані позбавленням сану московським патріархатом через їх критику війни в Україні та на підставі своїх прав подали апеляцію Вселенському патріарху.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.