Польща розглядає питання передачі Україні своїх МіГ-29

Також держава готова приєднатися до “авіаційної коаліції” F-16 у разі її створення.

18.02.2023
Польща розглядає питання передачі Україні своїх МіГ-29

Польща має намір опрацювати можливість спрямування в Україну бойових літаків радянського виробництва МіГ-29, які має на озброєнні своєї армії, а також долучитися до широкої “авіаційної коаліції” з надання нашим захисникам американських винищувачів F-16 у разі формування такої. Про це заявив польський президент Анджей Дуда в інтерв’ю “Укрінформу“.

Він пояснив, що навчання українських пілотів для керування літаками F-16 буде “довготривалим процесом”, який займе “довгих місяців”, якщо розглядати це питання без емоцій. Лідер Польщі не сумнівається в цьому.

Водночас, радянські винищувачі МіГ-29 чи моделі Су наші бійці могли б почати використовувати “практично відразу”.

“Насправді, вони могли б на них просто відразу полетіти додому. Тому, без сумніву, якщо буде передано літаки MіГ-29, вони зможуть негайно посилити захист України, і це дуже важливо. Звісно, дуже мало країн НАТО мають літаки МіГ. У нас ще є кілька таких літаків, і ми розглядатимемо це питання”, – зазначив Дуда.

Він також вказав на іншу проблему в питанні відправки нашій державі F-16 саме з боку Польщі, повторивши, що в його держави таких винищувачів “просто замало, зважаючи на масштаби й загальний потенціал країни”. Наразі польські війська чекають на прибуття F-35 і FA-50, закуплених у Сполучених Штатів Америки й Південної Кореї.

“Для нас це складний момент, адже ми самі очікуємо на літаки. Якщо серед країн НАТО буде створено широку “авіаційну коаліцію”, то ми, безумовно, також приєднаємося до неї. Але рішення, за якою формулою це відбудеться, ми маємо обговорити з нашими союзниками”, – підсумував Анджей Дуда.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.