Міноборони росії напряму вербує увʼязнених для війни з Україною

Раніше цим займався ватажок ПВК “Вагнера” Євген Пригожин.

14.02.2023
Міноборони росії напряму вербує увʼязнених для війни з Україною

Російське Міноборони тепер напряму вербує в’язнів на війну в Україні. Увʼязнені росіяни, які беруть участь у повномасштабній війні рф проти України, кажуть, що їх завербувало безпосередньо Міністерство оборони рф. Про це повідомляє CNN, передає ТСН.

Журналісти поспілкувалися з кількома російськими вʼязнями, які воювали у підрозділі номер 08807. Групу, відому як бригада “Штурм”, перекинули в жовтні на передову до Соледара. 

Троє окупантів, перебуваючи в лікарні, розповіли, що їх майже не лікують і доводиться “ходити з кульовими пораненнями, з осколками, які застрягли в ногах”.

“Наша група складалася із 130 бійців, але у нас є багато людей з ампутованими кінцівками, мабуть, нас залишилося осіб 40”, — сказав один із в’язнів і додав, що назад на фронт його відправили ще до загоєння ран.

Також CNN розповідає про смерть вʼязня Віктора Севальнєва. Після штурму Соледара він потрапив до лікарні, де записав своє останнє аудіоповідомлення дружині. У ньому росіянин попередив, що йому погрожують розстрілом. Згодом його тіло привезли дружині в закритій труні, а в Міноборони рф заявили, що Севальнєв “помер від осколкового поранення”.

Севальнєв та інші ув’язнені одноголосно казали, що їх завербувало Міноборони рф, а не ПВК “Вагнера”. Представник Головного управління МО України Андрій Юсов розповів CNN, що нещодавно взяті в полон росіяни також кажуть те саме.

За його словами, у цьому є “відгомін внутрішніх чвар серед російського військового керівництва”, і що російська оборонна ієрархія, міністр оборони Сергій Шойгу і новий командувач військами рф в Україні Валерій Герасимов створюють ресурс ув’язнених, який вони можуть безпосередньо контролювати через власні ПВК Міністерства. Юсов вважає, що зараз відомство має менше засуджених, але їх “теж використовуватимуть як гарматне м’ясо, як і Вагнер”.

Зазначимо, раніше вербуванням на війну російських “зеків” тривалий час займався Пригожин. За це він обіцяв їм свободу, після “відпрацювання” шестимісячного контракту на війні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.