Музей Метрополітен у Нью-Йорку визнав Куїнджі українським художником

Ще у грудні 2022 року його підписували російським художником.

10.02.2023
Музей Метрополітен у Нью-Йорку визнав Куїнджі українським художником

Музей мистецтв Метрополітен, що у Нью-Йорку, визнав художника Архипа Куїнджі українським митцем, повідомляє Мінкульт.

Вказується, що на сайті музею прибрали слова «artist celebrating both in Russia and Ukraine» (англ. – художник, визнаний в росії та Україні) та визнали, що у березні 2022 року художній музей Куїнджі в Маріуполі знищив авіаудар з боку росії.

На сайті музею сказано: «Це місце було визначено як одне з улюблених сюжетів Куїнджі, річка Дніпро українською (російською, Днепр; білоруською, Дняпро), яка тече на південь через три країни до Чорного моря. Куїнджі народився на березі моря в Маріуполі, коли українське місто входило до складу Російської імперії. Мінімалістична композиція та драматичне світло, колір і хмари є прикладом стилю художника. Наприкінці 1860-х років Куїнджі переїхав до мистецького центру Санкт-Петербурга, де він співпрацював з Передвижниками, піонерською незалежною виставковою групою. У 1890-х роках викладав пейзажний живопис в Академії красних мистецтв. Звільнений за підтримку студентських протестувальників, він зрештою заснував власне товариство художників. У березні 2022 року російський авіаудар знищив художній музей Куїнджі в Маріуполі, Україна».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.