Президентка Грузії: У межах мирної угоди з Україною рф має вивести війська з Абхазії та Осетії

На думку президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, майбутнє дипломатичне врегулювання повномасштабної війни росії проти України має також включати питання виведення грузинських військо з окупованих грузинських територій.

01.02.2023
Президентка Грузії: У межах мирної угоди з Україною рф має вивести війська з Абхазії та Осетії
Саломе Зурабішвілі

Про це, як повідомляє “Європейська правда”, вона сказала в інтерв’ю Bloomberg.

“Росія повинна затямити, де проходять її кордони. Питання Грузії повинні обговорюватись, тому що ніхто не повинен думати, що ця війна може бути вирішена без відступу росії з усіх окупованих територій”, – зазначила грузинська президентка.

На думку Зурабішвілі, вирішальна поразка путіна в Україні швидко наближається, і “росія вже практично програла битви, якщо не повністю війну”.

Вона додала: якщо Захід не вимагатиме повного виведення росією окупаційних військ, то “зробить ще одну велику помилку – таку ж велику, як у 2008, 2014 роках”.

Як відомо, в серпні 2008 року російські війська вдерлися до Грузії, окупувавши одну п’яту її частину й проголосивши на цій території дві маріонеткові невизнані держави – Південну Осетію та Абхазію.

Нагадаємо, офіційний Тбілісі відповів Києву відмовою на прохання надати Україні озброєння, про це повідомив 9 січня тимчасовий повірений у справах України в Грузії Андрій Касьянов.

Україна просила повернути передані Грузії під час нападу осії у 2008 році зенітно-ракетні комплекси “Бук”, а також надати протитанкові комплекси “Джавелін”, передані Грузії Сполученими Штатами. За словами Касьянова, передачу “Джавелінів” було погоджено зі США, і Вашингтон був готовий згодом замінити їх на новіші.

“Незважаючи на те, що уряд Грузії категорично відмовився надавати військову допомогу, Україна виступає проти використання цього питання у внутрішньополітичних суперечках та відкидає будь-які звинувачення у спробах втягнути Грузію у війну з рф, – наголосив Андрій Касьянов.

 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.