Ексзаступниці міністра культури та ще шести посадовцям повідомили про підозру

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства “Національна кінематека України”.

01.02.2023
Ексзаступниці міністра культури та ще шести посадовцям повідомили про підозру
Фото: умовне

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

За даними бюро, йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва. Орієнтовна вартість майна — майже 42 млн грн. Завдяки зусиллям антикорупційних органів ці активи повернули державі.

Серед підозрюваних:

  • заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.);
  • начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.)
  • перший заступник генерального директора ДП “НКУ” (2016-2019 рр.);
  • арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП “НКУ” (2019-2020 рр.);
  • два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ;
  • керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП “НКУ”.

За даними джерел “Бабеля”,  йдеться, зокрема, про колишню заступницю міністра культури Тамару Мазур. Підозру також отримав колишній перший заступник гендиректора Кінематеки, ексначальник управління Мінкультури, керуючий санацією Руслан Бандуристий, керівник ТОВ «Вест Прайт» (фірма виграла це майно на біржі, тоді цю компанію очолював Олександр Радько) та двоє організаторів схеми, які є власниками низки приватних фірм.

Як повідомили у САП, за версією слідства, упродовж 2016-2019 рр. організатори злочинної схеми розробили план санації ДП “НКУ”, яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіти майном підприємства за цінами, нижче ринкових.

“Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП “НКУ”, які погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною”, — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що зібрані під час розслідування САП і НАБУ матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП “Національна кінематека України”. Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний Суд, що забезпечило повернення у власність державного підприємства незаконно втраченої нерухомості.

Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 ККУ з урахуванням ступеня співучасті.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.