У МЗС України відреагували на звинувачення правозахисників у використанні заборонених мін

В Україні належним чином проаналізують звіт Human Rights Watch, у якому стверджується, що наші військові нібито використовують заборонені протипіхотні міни.

01.02.2023
У МЗС України відреагували на звинувачення правозахисників у використанні заборонених мін

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.

У відомстві нагадали, що Україна, реалізуючи право на самозахист відповідно до ст. 51 Статуту ООН, повністю виконує всі взяті на себе міжнародні зобов’язання на тлі злочинів росіян.

При цьому в МЗС наголошують, що зараз важливо універсалізувати механізми у сфері роззброєння та контролю за озброєнням.

“Очікуємо, що HRW спільно з її міжнародними партнерами з неурядових організацій та всією світовою спільнотою активізує зусилля на цьому напрямі, зокрема, чинячи тиск на РФ з метою негайного припинення злочинної війни проти України з використанням нею всього спектру негуманної зброї та повернення Hосії у міжнародне правове поле”, – додали у відомстві.

Там нагадали, що Україна в рамках Оттавської конвенції знищила вже 3 мільйони протипіхотних мін, у тому числі ПОМ-3. А Росія, у свою чергу, продовжує активно використовувати весь спектр заборонених мін, зокрема і ПОМ-3, які становлять серйозну небезпеку для цивільних.

“Українська сторона завжди виявляла відкритість до взаємодії з міжнародними неурядовими організаціями, зокрема, лише минулого року було проведено низку зустрічей із представниками HRW. Розраховуємо також, що HRW активно сприятиме Україні в консолідації міжнародних зусиль з надання допомоги нашій державі у сфері протимінної діяльності”, – зазначають у МЗС.

Нагадаємо, раніше HRW оприлюднила звіт, у якому стверджується, що “було зафіксовано численні випадки використання протипіхотних мін Україною”, у тому числі під Ізюмом.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.