Виробник німецьких танків зможе передати Україні Leopard лише на початку 2024 року

Навіть якщо рішення ухвалять завтра, поставка триватиме до початку наступного року.

16.01.2023
Виробник німецьких танків зможе передати Україні Leopard лише на початку 2024 року

Україна зможе отримати танки Leopard 2 не раніше 2024 року. Про це повідомляє німецький збройовий концерн Rheinmetall.

“Навіть якщо завтра буде ухвалено рішення про те, що ми можемо відправити наші танки “Леопард” до Києва, постачання триватиме до початку наступного року”, – сказав генеральний директор Bild am Sonntag Армін Паппергер, передає Welt.

Група володіє 22 списаними танками Leopard 2 та 88 машинами попередньої моделі Leopard 1. Ремонт триватиме майже рік, сказав Паппергер.

“Машини не просто перефарбовують, їх потрібно переобладнати для використання на війні. Їх повністю розбирають, а згодом відновлюють». Без наказу група не може привести танки до робочого стану, оскільки це коштує кілька сотень мільйонів євро. “Rheinmetall не може заздалегідь профінансувати це”, – сказав Паппергер.

Він припустив, що з основними бойовими танками армія може прорвати лінію оборони противника і покласти край позиційній війні, яка затягнулася.

У Німеччині розгорілися дебати про можливе постачання бойових танків цього типу в Україну. Країни-партнери України досі активно постачали до країни зброю та боєприпаси, але не основні бойові танки західного зразка.

Проте зовсім недавно Польща та Фінляндія погодилися брати участь у постачанні танків Leopard 2 в Україну, але вони залежать від схвалення виробника, Німеччини. Велика Британія у суботу запропонувала Україні британські основні бойові танки Challenger 2.

Німеччина поки що пообіцяла Україні бойові машини піхоти Marder та зенітні машини Gepard. Паппергер повідомив, що Rheinmetall готова поставити 40 танків Marder. Однак попередньою умовою було б те, що Греція спочатку відмовилася б від другого траншу свого  замовлення.

Rheinmetall також почала виробництво боєприпасів для Gepard.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.