Мер Харкова у суді оскаржуватиме другий штраф за використання російської мови

У Харкові Ігор Терехов оскаржив постанову, складену Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем

12.01.2023
Мер Харкова у суді оскаржуватиме другий штраф за використання російської мови
Ігор Терехов

Ігор Терехов оскаржив другий адміністративний штраф за використання в соцмережах недержавної мови.П ро це повідомляє “ХарківТудей“.

За відомостями журналістів, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наприкінці грудня 2022 року виписав Ігорю Терехову другий адміністративний штраф за використання недержавної мови у соціальній мережі “Фейсбук” у верифікованому акаунті “Харківського міського голови Ігоря Терехова”.

Перший штраф за використання російської мови під час телемарафону “Єдині новини”, що був виписаний 24 листопада 2022 року, мер Харкова сплатив і не оскаржував.

Журналісти зазначили, що Терехов оскаржив другу постанову та адміністративний штраф у 3400 грн, накладений на нього за використання російської мови в соцмережах.

Кремінь вважає, що Терехов, використовуючи недержавну мову, обмежує права тих мешканців Харкова, які не володіють іноземними мовами.

У коментарі виданню “Думка” директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сідоренко підтвердив факт оскарження адміністративного штрафу.

Він підкреслив, що адміністративне стягнення оскаржене Ігорем Тереховим у приватному порядку, а не як посадовою особою.

“Юридичний департамент не задіяний, тому суті позову не знаю. Ігор Олександрович як громадянин України подав позов, тому ми не можемо цю справу коментувати, – сказав Сідоренко. – Бюджет міста у зв’язку з позовом не несе ніяких витрат, так як позов від приватної особи за свої кошти”.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Терехова оштрафували за використання російської мови в ефірі телемарафону “Єдині новини”. Після цього мер Харкова повідомив, що спілкуватиметься на марафоні українською, а до харків’ян звертатиметься російською. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.