У Латвії затримали російського пропагандиста, який порушував санкції ЄС проти росії

Латвійська Служба державної безпеки (VDD) затримала громадянина Латвії за співпрацю з кремлівським пропагандистським ресурсом, що перебуває під санкціями ЄС.

05.01.2023
У Латвії затримали російського пропагандиста, який порушував санкції ЄС проти росії

Як повідомила пресслужба відомства, затримання відбулось 3 січня в межах кримінального провадження, порушеного VDD за частиною першою статті 84 Кримінального кодексу, тобто за можливе порушення санкцій ЄС.

Зазначається, що VDD давно стежила за діяльністю затриманого. Він працює на одному з інформаційних ресурсів підконтрольного кремлю агентства “россия сегодня”, яке поширює повідомлення відповідно до інтересів кремля, зокрема ті, що регулярно дискредитують Латвію і союзні їй країни. Після вторгнення росії в Україну цей пропагандистський ресурс кремля було заблоковано в країнах-членах ЄС у зв’язку з виправданням військової агресії росії проти України та дій із дестабілізації ситуації в інших країнах Європи.

Затриманий громадянин Латвії посідає лідируючу позицію в цьому інформаційному ресурсі, організовуючи і керуючи створенням контенту. Він кілька років жив і працював у росії, прибув до Латвії наприкінці 2022 року.

VDD нагадує, що заборонено передавати як фінансові, так і економічні ресурси компаніям, які перебувають під санкціями, зокрема виконувати для них роботу.

За даними латвійського видання за даними Delfi, затриманим є Марат Касем, який є редактором російського пропагандистського порталу Sputnik Литва.

2018 року він брав участь у виборах до Сейму Латвії від партійного об’єднання “За альтернативу”, а свого часу його виключили з партії “Злагода” за публічно висловлену грубість на адресу електорату.

У Касема буде можливість оскаржити рішення першої інстанції в Ризькому окружному суді.

16 січня 2020 року VDD почала кримінальний процес щодо ймовірного порушення міжнародних санкцій проти кількох латвійців, які створювали контент для інформаційних ресурсів агентства “россия сегодня” “Спутник” і Baltnews. Досудове розслідування у справі завершено, і у вересні 2021 року матеріали справи передано до прокуратури. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.