Сотенному УПА та Герою України Мирославу Симчичу виповнилося 100 років

Легендарний сотенний Карпатського краю провів у концтаборах понад 30 років життя, але і там вів активну підпільну боротьбу проти радянської системи.

05.01.2023
Сотенному УПА та Герою України Мирославу Симчичу виповнилося 100 років

Про це 5 січня повідомила пресслужба Львівської міської ради. 

Народний Герой України, жива легенда Мирослав Симчич пройшов героїчний бойовий шлях, роками воюючи з червонозоряними окупантами. Він провів багато успішних боїв, найвідомішим з яких став розгром полку НКВД генерал-майора Дергачова біля присілка Рушор. Там було знищено понад 400 російських солдатів, що врятувало повстанську столицю Космач.

Разом з тим, Мирослав Симчич відбув 32 роки каторги та таборів, є Почесним громадянином Львова та Коломиї.

Від 14 жовтня 2022 року Мирославу Симчичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність.

“Кожен з нас повинен пам’ятати, що Герой левову частку свого життя присвятив боротьбі за незалежність України та за наше майбутнє. Зараз ми з честю й гідністю маємо довершити його справу та знищити ворога!”, – підкреслили в ЛМР. 

Пропонуємо Вам переглянути цитати славетного українця, щоб осягнути всю велич його особистості.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.