Кількість виданих в Україні російськомовних книжок зменшилася майже на 60%

Очистити український ринок від російської видавничої продукції повністю поки що не виходить

28.12.2022
Кількість виданих в Україні російськомовних книжок зменшилася майже на 60%
Фото: умовне

Кількість виданих в Україні російськомовних книжок у 2022 році зменшилася майже на 60%. Про це свідчать дані моніторингу медіа та книжкового ринку України, проведеного Держкомтелерадіо та опублікованого Детектор-медіа.

У ньому йдеться, що станом на 15 грудня в Україні видали 7103 найменувань книжок і брошур загальним тиражем 6 мільйонів 172 тисячі примірників. З них – 5802 видань тиражем 5 мільйонів 523 тисячі примірників надруковано українською мовою, а 624 видання накладом 399 тисяч – російською.

Тож у порівнянні з 2021 роком кількість виданих цьогоріч книжок російською зменшилася на 59,3%, а тиражі впали на 68,4%.

Від початку повномасштабної війни в Україну більше не завозять книжки з території росії. При цьому друкована продукція, законно ввезена в Україну до початку війни, наразі не заборонена до розповсюдження. Тому очистити український ринок від російської видавничої продукції повністю поки що не виходить, і в книгарнях ще трапляються російські книжки, випущені у 2022 році.

Видання зазначає, що ситуація з поширенням російських книжок в Україні може докорінно змінитися, коли запрацює закон № 2309-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України”. Його ухвалила Верховна рада 19 червня 2022 року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.