Львівські лікарі перезапустили серце 101-річної жінки

Пацієнтці встановили вже третій за її життя кардіостимулятор. 

19.12.2022
Львівські лікарі перезапустили серце 101-річної жінки

Як розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова, Марії Оробець зле стало два тижні тому. Вночі сильно запаморочилося в голові, бабусю кинуло у піт. Вона не могла підвестися з ліжка. З останніх сил пані Марія покликала на допомогу, її почула онука, яка одразу викликала швидку. Взнаки далася давня хвороба.

“Все своє життя Марія Петрівна важко працювала на полях та ніколи не скаржилась на здоров’я. 16 років тому вона уперше звернулась за медичною допомогою. І після низки обстежень їй діагностували AV-блокаду. Це –  різке зниження частоти серцевих скорочень до критичного рівня, 17-20 ударів на хвилину”, – розповіли лікарі.

Консервативне лікування бабусі уже не могло зарадити, тому спеціалісти встановили їй кардіостимулятор. Відтоді пристрій, що працює як комп’ютер, генерує електричні імпульси для стимуляції скорочення серцевого м’яза. Через сім років його замінили на новий. Однак він теж своє відпрацював, кажуть у медоб’єднанні.

Відтак, пані Марію знову в надважкому стані та з низькою частотою серцевих скорочень швидка доправила до лікарні. Тиск жінки був критичним – 40/20 мм рт ст, пульс до 20 ударів на хвилину. Тож медики невідкладно взяли її до операційної та поставили новий, третій у житті бабусі, кардіостимулятор. За декілька хвилин стан пацієнтки стабілізувався. І на третій день після втручання вона поїхала додому.

Бажаємо пані Марії багато часу бавити правнуків і здійснити головну мрію – дочекатися перемоги України”, – додали лікарі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.