Про “утиски” закарпатських угорців

Чи були б російські пропагандистські історії про утиски російськомовного населення в Україні хоча б трохи правдоподібними, як би не місцеві гниди, які підтверджували ці нісенітниці на різних рівнях? Певно, що ні.

05.12.2022
Про “утиски” закарпатських угорців
Фото: умовне

Така сама ситуація з угорською меншиною на Закарпатті – якби не було тих, хто готовий підносити снаряди адептам «угорського міру», допомагаючи нагнітити істерику про порушення мовних чи освітніх прав закарпатських угорців, то в ці дурниці ніхто б не вірив. Особливо на фоні угорських прапорів на офіційних державних установах, будівлях та школах в українському Берегові чи, чуючи там навколо себе угорську мову.  

Бо насправді звичайні українські угорці і не підозрюють, що їх хтось «утискає». Але, яке це має значення, якщо за аналогією з «руським міром», чимало політиків закарпатського розливу зробили на темі «гонінь» угорців, як політичну кар’єру, так і непогані статки. Та й основні паспорти в них – давно не українські.

І хоча масштаб далекий до рівня проросійських політиків з ОПЗЖ, але наслідки багаторічного закривання очей на явно антиукраїнські дії таких персонажів, як Василь Брензович, Йосип Борто, Ілдіка Орос, Пейтер Чаба, Золтан Бабяк та інших, ми всі бачимо сьогодні, коли Угорщина блокує нам дорогу в НАТО чи робить інші неприємні речі, прикриваючись темою “утисків” закарпатських угорців.  

Саме їх, як болванчиків, правляча верхівка Угорщини дістає із пазухи кожного разу, коли треба розповісти про злих українців, що не дають життя угорській меншині.

Тому переконаний, що нашим відповідним службам вкрай важливо розуміти чи поділяють ці особи позицію Будапешту щодо Росії, війни, «Великої Угорщини» та територіальних претензій до України.

Бо, якщо вони підтримують політику Орбана щодо України, то може час притягнути їх до кримінальної відповідальності за заперечення територіальної цілісності нашої держави або позбавити громадянства та видворити на їх справжню батьківщину.

Зрозуміло одне, як до війни, так і сьогодні – вони живуть інтересами чужої країни, їм все одно до України та нашого майбутнього.

Віктор Балога

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.