Вже 11-го потопельника виявили на кордоні з Румунією

Від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України це вже одинадцятий випадок виявлення потопельника на українсько-румунській річковій ділянці кордону, де прикордонники фіксують найбільше спроб порушення держрубежу.

02.12.2022
Вже 11-го потопельника виявили на кордоні з Румунією
Фото: ДСПУ

Як повідомили у Держприкордонслужбі, 1 грудня прикордонники Мукачівського загону отримали від своїх румунських колег інформацію про виявлення ними тіла чоловіка з ознаками тривалого перебування під водою.

Вказується, що саме річкову ділянку кордону, який проходить Тисою, переправники найчастіше використовують для незаконного переміщення до сусідньої Румунії чоловіків призовного віку.

“У своєму прагненні незаконного збагачення ділки не переймаються збереженням життя та здоров’я своїх «клієнтів», які, намагаючись уникнути мобілізації, вишукують способи незаконного виїзду з України. Підбурюючи військовозобов’язаних на протизаконні дії, переправники не попереджають про небезпеку, яка на них чатує, а щоб чоловіки не бачили, якої складності перепону їм доведеться долати – намагаються переправляти їх у темний час доби. Крім того, інструктуючи своїх «підопічних» забороняють їм повідомляти рідним, у який спосіб та поблизу якого населеного пункту вони будуть намагатися обійти прикордонні наряди”, – кажуть прикордонники.

Повідомляється, що далі переправники отримують від чоловіків кошти, вказують їм напрямок руху і покидають сам на сам із холодною та бурхливою водною стихією, у яку ошукані утікачі від мобілізації, під важкістю мокрого одягу та речей поринають із головою вже на перших хвилинах порушення кордону. Отож шанси на порятунок у них мізерні, а враховуючи вказівки про «конспірацію» – ніхто навіть не знатиме про їх зникнення.

У ДПСУ закликають усіх охочих незаконно покинути територію України не ризикувати своїм життям та здоров’ям. Глибина річки Тиса, якою на ділянці відповідальності Мукачівського прикордонного загону проходить кордон із сусідніми Румунією та Угорщиною, подекуди сягає 2,5 метрів, а ширина – 80 метрів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.