Фахівці “Укроборонпрому” розробили “олівець” для розмінування

Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання “олівця” за допомогою безпілотних літальних апаратів.

29.11.2022
Фахівці “Укроборонпрому” розробили “олівець” для розмінування

Фахівці одного з підприємств Укроборонпрому створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, зовні схожого на олівець. Про це повідомляє пресслужба “Укроборонпрому”.

“Завдяки його екзотермічній порошковій суміші він ефективно спалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, наприклад боєприпасів. Це призводить до вигоряння вибухової речовини. Такий олівець можна використовувати при розмінуванні територій. Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів. Це підвищить якість розмінування та збереже життя людей. Важливо, що пристрій є безпечним у використанні”, – зазначають в “Укроборонпромі”.

Повідомляється, що підприємство, яке розробило новинку, є оператором протимінної діяльності в Україні й отримало сертифікат, що дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території нашої держави. Це підприємство має власний Центр гуманітарного розмінування, у якому працюють фахівці високого класу.

“З 2010 року Центр акредитований в ООН як постачальник послуг із протимінної діяльності і є партнером UNMAS, відповідної служби Організації Об’єднаних Націй”, – наголошується у повідомленні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.