Усі АЕС України під’єднали до національної енергосистеми

Також відновлено електропостачання на закритій Чорнобильській станції.

25.11.2022
Усі АЕС України під’єднали до національної енергосистеми
Фото: умовне

Повідомлення про це з’явилося 25 листопада на сайті МАГАТЕ.

“Як заявив сьогодні генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі, всі чотири атомні електростанції України знову мають доступ до національної енергосистеми після повної втрати електропостачання на початку цього тижня”, – йдеться у повідомленні.

Команда експертів МАГАТЕ, яка перебуває на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), ще вчора повідомила, що зовнішнє енергопостачання станції було відновлено через день після його відключення. ЗАЕС, найбільша в Європі атомна електростанція, перебуває в режимі зупинки, але все ще потребує електроенергії для підтримання основних функцій безпеки та захисту.

Зазначається, що у п’ятницю Україна також підтвердила МАГАТЕ, що три інші атомні електростанції – Рівненська, Південноукраїнська та Хмельницька – були знову підключені до мережі та працюють для виробництва електроенергії для потреб країни. 

“Окремо сьогодні генеральний директор МАГАТЕ заявив, що МАГАТЕ завершило тижневу місію експертів з ядерної та фізичної безпеки у Чорнобилі, у тому числі в зоні відчуження, яка була створена навколо станції після аварії 1986 року. Місія допоможе з модернізацією та вдосконаленням систем ядерної безпеки станції. Експерти МАГАТЕ також отримали краще розуміння потреб станції у сфері ядерної та фізичної безпеки, а також надали поради та рекомендації щодо радіаційного моніторингу”, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.