Європарламент визнав РФ державою-спонсором тероризму

Резолюцію підтримали 575 європарламентарів, 8 були проти, 24 утрималися.

23.11.2022
Європарламент визнав РФ державою-спонсором тероризму

Європейський парламент 23 листопада визнав росію державою-спонсором тероризму.Текст документа публікує видання “Інтерфакс Україна”. 

“(ЄП) закликає Раду взяти до уваги ескалацію терористичних актів Російської Федерації проти населення України і тому оперативно завершити роботу над дев’ятим пакетом санкцій, а Комісію та держави-члени забезпечити швидке застосування та суворе дотримання всіх санкцій”, – ідеться у тексті.

Щодо вже схвалених санкцій ЄП закликав держави-члени “активно запобігати, розслідувати та переслідувати в судовому порядку будь-який їх обхід і залишатися єдиними у своїй відповіді на агресивну війну Росії проти України”. “(ЄП) просить Комісію та держави-члени розглянути можливі заходи проти країн, які намагаються допомогти Росії обійти запроваджені санкції та наполегливо закликає Комісію забезпечити, щоб національні санкції за порушення санкцій ЄС були ефективними, пропорційними та стримуючими”, – йдеться у резолюції.

Окремо Європарламент висловився за застосування санкцій до осіб, причетних до примусових депортацій, примусового усиновлення українських дітей, незаконних “референдумів” у Луганській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях, а також до незаконних виборів у Криму та Севастополі, а також до членів Державної думи, депутатів усіх рівнів, зокрема на регіональному та муніципальному.

Резолюція містить і заклик включити Росію та Білорусь до списку третіх країн високого ризику ЄС у боротьбі з відмиванням грошей та протидії фінансуванню тероризму. (ЄП) закликає до негайного та повного ембарго на імпорт російського викопного пального та урану, а також до повної відмови від газопроводів “Північний потік-1” та “Північний потік-2″, щоб припинити фінансування агресивної війни Росії, закликає ЄС та його держави-члени заборонити публічне використання та демонстрацію символів, пов’язаних із російською військовою агресією та воєнними злочинами”, – деталізують у документі.

ЄП також висловився за заборону на прямий чи опосередкований імпорт, купівлю чи передання алмазів у необробленому чи обробленому вигляді, що походять із Російської Федерації.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.