Німеччина націоналізує дочірню компанію “Газпрому”

Це відбудеться в межах чергової спроби стримати економічний шок від рішення Росії скоротити потік природного газу в ЄС.

14.11.2022
Німеччина націоналізує дочірню компанію “Газпрому”
Фото: умовне

Про це пише Bloomberg з посиланням на заяву Міненергетики Німеччини, передає “Економічна правда”.

Так, уряд ФРН отримає 100% акцій SEFE (Securing Energy for Europe GmbH) – раніше відомої як Gazprom Germania – і збільшить свій кредит компанії до 13,8 мільярда євро.

Цей крок був необхідний, оскільки надмірна заборгованість SEFE і загроза неминучої неплатоспроможності “поставили б під загрозу безпеку постачань в Німеччині”, кажуть в міністерстві.

“Найбільша економіка Європи стикається з потенційним колапсом свого енергетичного сектора після того, як президент Росії Володимир Путін почав обмежувати потоки газу після вторгнення в Україну. Обмеження спровокувало дефіцит, призвело до різкого зростання цін і змусило адміністрацію канцлера Олафа Шольца попередити про можливе нормування і відключення електроенергії цієї зими”, – пише агентство.

Bloomberg нагадує, що це вже другий випадок порятунку енергетичної компанії протягом двох місяців. У вересні уряд заявив, що націоналізує Uniper SE, найбільшого імпортера газу в країні, після того, як компанія накопичила понад 8 мільярдів євро збитків.

Ці кроки є частиною пакета заходів вартістю 200 мільярдів євро, який уряд розробив, щоб допомогти компаніям і домогосподарствам впоратися зі зростанням цін на енергоносії. SEFE перебуває під німецькою опікою відтоді, як “Газпром” відключив його у квітні.

Кілька днів тому в Єврокомісії погодили поглинання урядом Німеччини компанії SEFE.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.