В Україні ліквідували ботоферму, яка щодня створювала понад 500 акаунтів для поширення кремлівської пропаганди

У Києві та Вінницькій області викрили п’ятьох організаторів ботоферми, через яку проводили інформаційні диверсії проти України.

12.11.2022
В Україні ліквідували ботоферму, яка щодня створювала понад 500 акаунтів для поширення кремлівської пропаганди

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Спеціалізоване обладнання ботоферми дозволяло щодня реєструвати понад 500 анонімних облікових записів у різних соцмережах, зокрема заборонених в Україні.

Саме ці фейкові акаунти використовували для поширення кремлівської пропаганди в Інтернеті.

Насамперед зловмисники масово розповсюджували дезінформацію про ситуацію на фронті, а також виправдовували збройну агресію Росії. Подібні “вкиди” подавали від імені “пересічних” громадян, які нібито проживають в Україні, зокрема у тимчасово окупованих її районах.

За даними слідства, ворожу ботоферму організували четверо мешканців Вінниччини, а технічно обслуговував її житель Києва. Вони пропонували послуги щодо розповсюдження деструктивного контенту з Росії.

Основними клієнтами зловмисників були представники російських спецслужб, які використовували “ботів” для нав’язування рашистської ідеології та брехні про війну в Україні.

Через підставних осіб ворог купував анонімні акаунти та застосовував їх для проведення інформаційно-підривної діяльності. За кожного “бота” ділки отримували плату електронними переказами, які проходили через платіжні системи РФ.

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України триває слідство для з’ясування всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.