Росіянам навряд чи вдасться протистояти партизанському руху – ISW

Партизани займаються збором інформації для коригування ударів ЗСУ, вчиняють замахи та вбивства окупантів та колаборантів та пошкоджують лінії комунікації росіян.

02.11.2022
Росіянам навряд чи вдасться протистояти партизанському руху – ISW
Фото: умовне

На окупованих територіях України увесь час від початку повномасштабного вторгнення росіян активно діє партизанський рух. Росіяни так і не змогли його побороти, щоб убезпечити свої тили. Про це йдеться у статті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики інституту зазначають, що ефективні атаки українських партизанів змушують Кремль відволікати ресурси від операцій на передовій, щоб допомогти убезпечити тилові райони, погіршуючи здатність Росії захищатися від поточних українських контрнаступів, не кажучи вже про проведення власних наступальних операцій.

«Російським окупаційним військам станом на листопад 2022 року поки що не вдалося нейтралізувати організований партизанський рух України та навряд чи вони зможуть це зробити», – йдеться у статті ISW.

Це зробила можливим погано організована російська оперативна безпека – вони не приховують особи колаборантів, не забезпечили належною охороною російських окупаційних чиновників у їхніх будинках і на роботі, та не змогли захистити критично важливі дороги і транспортні вузли.

Натомість українські партизани вільно збирають інформацію про місцезнаходження важливих військових цілей чи представників окупаційної влади, яку передають іншим партизанам і звичайним українським військам.

«Пріоритет російських військових щодо Херсонської області, ймовірно, погіршив російські сили безпеки в Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. Партизанські атаки тривали в окупованих Росією Херсонській та Запорізькій областях навіть після анексії Росією цих регіонів 30 вересня, що вказує на те, що російські війська й надалі не можуть убезпечити окуповану територію», – вважають аналітики ISW.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.