У Польщі перевірятимуть, чи ходять українські діти до школи

Перевірки розпочнуться у наступному навчальному році.

01.11.2022
У Польщі перевірятимуть, чи ходять українські діти до школи
Ілюстративне фото

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації у Польщі розробили законопроект, що передбачає перевірку відвідуваності польських шкіл українськими переселенцями, повідомляє інформаційний портал Польщі.

Перевірки розпочнуться у наступному навчальному році через те, що більшість українських дітей не відвідують заняття в польських школах. За останніми даними, менше 50% українських учнів ходять у середні школи в Польщі. Ще менша кількість відвідує початкові школи – близько 8%.

Якщо дитина не відвідує школу, це ставить під сумнів благополуччя сім’ї. Крім того, згідно з польським законодавством, кожна дитина зобов’язана відвідувати школу. І це не залежить від того, народилася ця дитина в Польщі чи в іншій країні.

Зміни набудуть чинності з 1 квітня 2023 року. 

Ініціатива значно полегшить керівникам шкіл та муніципалітетам контроль за обов’язковою освітою та обов’язковою освітою. Спрощення в цій сфері дозволить швидше реагувати на ситуації недотримання обов’язкового або обов’язкового навчання, що потенційно загрожує благополуччю дитини. Зміна стосується всіх учнів польської системи освіти, включаючи учнів з України, які прибули на територію Республіки Польща з 24 лютого 2022 року, тоді як перевірка дотримання зобов’язань у сфері освіти та виховання, про які йдеться, є більш вимогливою до керівника початкової школи чи комуни відповідно.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.