США «притягнуть Росію до відповідальності» у разі атаки супутників

Напередодні представник російського МЗС заявив, що супутники можуть стати легітимною ціллю

27.10.2022
США «притягнуть Росію до відповідальності» у разі атаки супутників
Фото: умовне

Про це пише Barron’s.

Сполучені Штати будуть реагувати “відповідним” чином на будь-яку російську атаку на американські комерційні супутники, заявив у четвер 27 жовтня Білий дім після того, як російський чиновник припустив, що вони можуть стати легітимними цілями в космосі.

“Будь-яка атака на інфраструктуру США буде зустрінута відповідною відповіддю у відповідний спосіб”, – заявив журналістам речник Ради національної безпеки Джон Кірбі. Сполучені Штати “притягнуть Росію до відповідальності за будь-яку таку атаку, якщо вона відбудеться”.

Кірбі відповів на коментар представника російського МЗС Костянтина Воронцова в Організації Об’єднаних Націй, який заявив, що використання західними країнами комерційних супутників “у космічному просторі у військових цілях” є “вкрай небезпечною тенденцією”.

“Ці держави не усвідомлюють, що такі дії фактично є непрямою участю у військових конфліктах. Квазіцивільна інфраструктура може стати легітимною мішенню для ударів у відповідь”, – сказав Воронцов. 

Кірбі сказав, що “єдине, що зараз є провокаційним і небезпечним – це війна Росії в Україні й те, як вони ведуть цю війну”.

Російський чиновник не уточнив, які саме комерційні супутники він мав на увазі, проте, найімовірніше, йдеться про супутники Starlink компанії SpaceX Ілона Маска, які відіграють важливу роль у забезпеченні зв’язку для українських військових.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.