У Львові з’явиться музейний комплекс Митрополита Андрея Шептицького

6 жовтня приміщення монастиря отців-реформатів, у якому він буде, офіційно перейшло у власність Львівської архиєпархії УГКЦ.

07.10.2022
У Львові з’явиться музейний комплекс Митрополита Андрея Шептицького
Отець Севастіян (Дмитрух)

Як пише у своєму телеграм-каналі голова Львівської ОВА Максим Козицький, постать великого гуманіста, мецената, патріота, предстоятеля греко-католицької церкви Митрополита Андрея Шептицького в історії України займає особливе місце. Але питання створення музейного комплексу, на жаль, не могли вирішити роками.

Вказується, що з 2008 року релігійна спільнота Львова та області докладали чимало зусиль для збереження та відбудови унікальної сакральної пам’ятки – храму святого Казимира і монастиря чернечого ордену реформаторів у Львові. У 2020 році офіційно відкрили музей Митрополита Андрея Шептицького, але експозиція розташовувалась лише на першому поверсі. Усі інші приміщення колишнього монастиря перебували у користуванні Львівського державного університету внутрішніх справ. Під час візиту на Львівщину в 2019 році президент України Володимир Зеленський доручив відновити справедливість.

Львівська обласна державна адміністрація стала посередницею у діалозі між керівництвом музею Митрополита Андрея Шептицького та Львівського державного університету внутрішніх справ щодо передачі усієї будівлі релігійній спільноті. 

Відповідно до розпорядження голови обласної військової адміністрації приміщення передали Курії Львівської архиєпархії Української греко-католицької церкви. Львівський державний університет внутрішніх справ натомість отримав інше приміщення, яке цілком відповідає потребам освітнього процесу. 

Як розповів отець Севастіян (Дмитрух), на понад 2000 квадратних метрах простору планують створити розширену експозицію музею, а також реставраційну майстерню, дитячу кімнату, лекторії та приміщення для скаутських сходин. 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.