На Львівщині запрацювало харківське підприємство, яке виготовляє верстатне обладнання

Станом на сьогодні в область релокувались 219 підприємств, з них 153 – вже працюють.

05.10.2022
На Львівщині запрацювало харківське підприємство, яке виготовляє верстатне обладнання

Через вторгнення РФ бізнес із постраждалих від війни регіонів перебирається у більш безпечні.

Від кінця лютого Львівщина отримала 956 заявок на релокацію підприємств. Про це інформують в ОВА.

Одне з них нещодавно запрацювало на повну потужність – ФОП Годунов, яке виготовляє верстати з комп’ютерним числовим програмним керуванням.

Підприємець розповідає, що евакуйовувати виробничі потужності на Львівщину прийшлось під обстрілами.

“Переїхав сам з родиною, їхали на два-три тижні. Коли ж зрозумів, що ми залишимось на довше, прийняв рішення перевозити обладнання та починати працювати. Місяць-півтора приходили до тями. Потім вже організували перевезення обладнання”, – поділився бізнесмен.

Виробництво запустили лише через декілька місяців. Спочатку виготовляли лише продукти, які мали найбільший попит, сьогодні ж підприємство працює на повну потужність.

У Львівській ОВА зазначають, що бізнесменам, яким довелося втікати від війни, допомагає команда відділу інвестиційної політики. Фахівці сприяють у пошуку локації для розміщення виробництва та отриманні фінансової підтримки, займаються поселенням працівників, надають юридичні консультації.

“Релокація бізнесу – це не лише захист діючих підприємств від руйнації, а й продовження виробництва, збереження робочих місць, надання населенню можливості працювати та забезпечувати свої сім’ї, а також наповнення державного бюджету”, – наголосили у Львівській ОВА.

За даним адміністрації, найбільше підприємств в область релокувались з галузі легкої промисловості, машинобудування та металообробки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.