Справу львівського кадебіста, який корегував удар по Яворівському полігону, передали до суду

Внаслідок того ракетного удару загинув 61 військовослужбовець, ще 160 осіб були поранені.

04.10.2022
Справу львівського кадебіста, який корегував удар по Яворівському полігону, передали до суду
Фото: Олексій Арунян, Ґрати

Як розповіли у Львівській обласній прокуратурі, до суду вже скерували обвинувальний акт стосовно 72-річного Олександра Косторного за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

На початку березня колишій працівник КДБ СРСР з власного телефона передав Росії карти Яворівського полігону із позначеними військовими об’єктами. 16 березня Росія завдала ракетного удару по полігону. Тоді загинув 61 військовослужбовець, ще 160 осіб були поранені.

Корегувальника вогню по Яворівському полігону затримали наприкінці червня. 72-річний Олександр Косторний досить відомий у регіоні. Ще з 90-х років він виступав за права “російськомовного населення Львова”. До 1990 року Косторний служив у КДБ.

Він був керівником організації “Російське товариство імені Пушкіна” і неодноразово безуспішно балотувався до Верховної Ради від проросійської Прогресивної соціал-демократичної партії. У 2015 році, після перемоги Євромайдану, з Косторного зірвали георгіївську стрічку, коли він прийшов покласти квіти на Пагорбі слави 9 травня. У тому ж 2015 році кадебіст брав участь в події, яка називалася “з’їзд російських та антифашистських організацій Львівщини”. У 2017 році обласна влада виселила з офісу його “товариство ім. Пушкіна”.

27 червня 2022 року працівники СБУ прийшли до нього з обшуком та затримали. Того ж дня слідчий оголосив йому підозру у державній зраді  частину 1 статті 111 Кримінального кодексу, а Галицький райсуд Львова відправив у СІЗО.

 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.