Керівник САП скасував постанову про закриття справи «Роттердам+»

Також Олександр Клименко повністю змінив групу прокурорів у справі.

22.09.2022
Керівник САП скасував постанову про закриття справи «Роттердам+»

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Клименко скасував закриття справи «Роттердам+». Про це повідомляє пресслужба САП.

Раніше справа була у п’ятому відділі прокурорів САП, виконувачем обов’язків начальника був Денис Демків. Він як останній процесуальний керівник у справі закрив її, до цього провадження закривав прокурор цього відділу Віталій Пономаренко.

Як стверджується в постанові Клименка, прокурори у справі допустили численні неузгодженості у висновках та аргументації під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором, невідповідність висновків фактичним обставинам кримінального провадження. Рішення ухвалено було за результатами вивчення матеріалів справи, ретельного дослідження висновків прокурорів під час закриття справи та за наслідками проведення наради за участі прокурорів та детективів НАБУ, які розслідували справу.

Невдовзі має бути ухвалене рішення про завершення розслідування справи, оскільки у сторони обвинувачення залишилося кілька днів процесуальних строків.

Як нагадуєРадіо Свобода”, розслідування справи «Роттердам+» тривало понад чотири роки. За цей період відбулося понад 10 державних і міжнародних експертиз, які підтвердили економічну і юридичну обґрунтованість формули.

Формула розрахунку гуртової ринкової ціни на електроенергію, неформально відома як «Роттердам +», є нині предметом гострих суперечностей щодо того, чи привела вона до заподіяння збитків, і низки розглядів. Зокрема, справу щодо цієї формули розслідує Національне антикорупційне бюро України. Сторони посилаються на різні експертизи, які чи підтверджують такі збитки, чи спростовують їх.

Ця формула, одним із багатьох елементів якої була й вартість вугілля для ТЕС у вугільних хабах у портах Роттердам, Амстердам і Антверпен у Нідерландах і його доставки в Україну, була запроваджена 2016 року; 2017-го в постанову про це внесли деякі зміни. Вона втратила чинність 1 липня 2019 року, коли в Україні запрацював новий ринок електроенергії.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.